O bibliotece - ogólnie

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 22, październik 2012 Renata Saniewska

Biblioteka III LO istnieje od 1 września 1996 roku. Jest pracownią służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów oraz zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Biblioteka jest skomputeryzowana. Korzystamy z programu bibliotecznego MOL NET+.  Czytelnik może korzystać z katalogów programu MOL ze strony szkoły: www.lo3.lomza.pl - Biblioteka - Logowanie. Aby skorzystać tylko z katalogu, nie jest konieczne logowanie. Trzeba się zalogować, gdy chcemy wejść na swoje konto czytelnika, sprawdzić stan wypożyczeń, przedłużyć termin zwrotu, zarezerwować książkę w bibliotece. Dokładniejsze informacje dotyczące konta czytelnika i logowania można uzyskać w bibliotece i/lub na lekcjach bibliotecznych.

            Zbiory biblioteki szkolnej to około 14 000 woluminów, CD-ROMY, płyty DVD, płyty CD audio, kasety video i magnetofonowe, encyklopedie i słowniki multimedialne, czasopisma.

            W bibliotece działa Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej. Czytelnicy mają do dyspozycji 4 komputery, drukarkę, skaner.

 BIBLIOTEKA  CZYNNA  JEST  CODZIENNIE
  W  GODZ.  7:30 - 15:30

 

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.  Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego."

[Fragment przemówienia Jana Pawła II wygłoszonego podczas poświęcenia nowego gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w 1999 r.]

 

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720