Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Utworzono: piątek, 24, czerwiec 2016 Super User

Za nami kolejny rok szkolny. 24 czerwca społeczność III LO zebrała się w sali gimnastycznej po raz ostatni w tym roku szkolnym na uroczystej akademii. Tego dnia zwracały uwagę odświętne stroje uczniów: białe bluzki i czarne spódnice lub spodnie. Czuć było podniosłą, ale i radosną atmosferę. Motto uroczystości, oczywiście, nawiązywało do za chwilę rozpoczynających się wakacji: Objuczeni w polski krajobraz, wyruszamy znów w wakacyjną drogę…

Już na wstępie mogliśmy usłyszeć następujące słowa:  Za nami kolejny rok szkolny. Rok ciężkiej pracy, pokonywania własnych słabości, zmagania się niejednokrotnie z samym sobą. Rok, który minął bardzo szybko. Za chwilę otrzymamy świadectwa, na które pracowaliśmy przez 10 miesięcy.

Chwilę później zostały odczytane listy: Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego, Wiceprezydenta Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław a Zielińskiego i Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Jak co roku wręczono świadectwa z czerwonym paskiem tym uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce. Nagrody otrzymała również młodzież biorąca udział w konkursach i zawodach czy też zaangażowana społecznie.

Rada Pedagogiczna, rodzice i uczniowie obejrzeli też krótki program artystyczny nawiązujący do motta akademii. Jak powiedział prowadzący uroczystość: Już od jakiegoś czasu doświadczamy uroków lata. Słońce grzeje coraz mocniej, świat nabrał nowych barw. Przed nami wakacje, w czasie których lato smakuje jeszcze lepiej. Przez kilka chwil wędrowaliśmy poetycko w różne regiony Polski, poznając uroki morza, gór i jezior. Wysłuchaliśmy również pięknych, letnich piosenek. Na koniec akademii były jeszcze życzenia wspaniałych wakacji, spotkania w klasach z wychowawcami  i za moment rozpoczął się letni, zasłużony wypoczynek.