Bezpieczne Wakacje 2016

Utworzono: piątek, 24, czerwiec 2016 Super User

Tradycyjnie przed zakończeniem roku szkolnego 23 czerwca 2016 r. nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szkolnym dniu Bezpieczne Wakacje. Był to czas poświęcony bezpiecznemu, wakacyjnemu wypoczynkowi. Zwróciliśmy przede wszystkim uwagę na różne sytuacje z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Organizacja tego dnia podobna była do tych wcześniejszych. Młodzież uczestniczyła w zajęciach poświęconych bezpiecznemu wypoczynkowi oraz brała udział w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym przyszli nam z pomocą ratownicy z Grupy Ratowniczej SPR Nadzieja, między innymi reprezentowani przez naszą młodzież.

W ramach akcji Bezpieczne Wakacje każda klasa miała przygotować plakat promujący bezpieczne wakacyjne zachowania. Komisja nagrodziła pracę klasy I e, wyróżniła plakaty klasy Ia i IId. Gratulujemy zwycięskiej klasie Ie i wyróżnionym, pozostałym dziękujemy za zaangażowanie.

Podsumowaniem dnia były wypowiedzi: przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Łomży p. Radosława Gumkowskiego oraz przedstawiciela Straży Pożarnej w Łomży p. Adama Kalinowskiego, którzy na podstawie swoich zawodowych doświadczeń mówili o zagrożeniach wakacyjnych wyjazdów za granicę, niebezpieczeństwach związanych z trudnymi warunkami meteorologicznymi, niewłaściwymi zachowaniami na dyskotekach czy polach namiotowych.

Przy okazji zostały podsumowane działania programu profilaktycznego Wasze Wybory, który realizowany był w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na rok 2016.

Wasze Wybory to:

• zajęcia wychowawcze w klasach I;
  • wycieczka Na piastowskim szlaku, w ramach której ogłoszono konkursy, których zwycięzcami zostali;
    • I miejsce w konkursie wiedzy- Sebastian Grabowski z klasy IIg,
    • I miejsce w konkursie na najciekawsze zdjęcie- Magdalena Ciborowska z klasy IIg,
    • I miejsce w konkursie na prezentację multimedialną zdobyły dwie uczennice: Katarzyna Szymańska z klasy IIf i Klaudia Radgowska z klasy IIg;
  • zajęcia językowe Piosenka – sposobem na naukę języków obcych;
  • obóz sportowy Z rakietą po zdrowie, którego uczestnicy wrócili z koszulkami a zwycięzcy turnieju z medalami.

Poza tym wręczono dyplom Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace za zajęcie I miejsca w województwie podlaskim a 16 w kraju, który otrzymał Paweł Pawelczyk z klasy IIg.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji dnia Bezpieczne Wakacje. Dziękujemy młodzieży za czynny udział, życząc wszystkim spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Wracajcie po wakacjach cało i zdrowo do szkoły.

Organizator: Sławomira Głasek