Piosenka – sposobem na naukę języków obcych

Drukuj
Utworzono: wtorek, 21, czerwiec 2016 Super User

Wraz z koleżankami i kolegami z naszej szkoły uczestniczyłem w projekcie edukacyjnym „Piosenka – sposobem na naukę języków obcych”. Wszystkie osoby, które brały w nim udział, chciały przyspieszyć przyswajanie języka angielskiego i niemieckiego, a w konsekwencji poprawić swoje umiejętności językowe.

Spotkania grup językowych odbywały się na przełomie maja i czerwca b.r. Grupą języka angielskiego opiekowała się p. Marta Łapińska, zaś grupą języka niemieckiego p. Bożena Niebrzydowska i p. Izabela Żegalska.

„Valerie” Amy Winehouse oraz „Bald ist Weihnachten” zespołu Die Prinzen to piosenki, które dały nam nie tylko okazję do poznania nowego słownictwa, ale skłoniły też do refleksji nad skutecznymi sposobami nauki języków obcych. Podczas zajęć doszliśmy do wniosku, że nauka języka poprzez piosenkę jest bardzo prosta i przyjemna, gdyż nie wymaga wielogodzinnego ślęczenia nad listą słówek. Cieszę się, że uświadomiliśmy sobie, jak czerpać wiedzę ze wszystkiego, co nas otacza, a następnie wykorzystać to w praktyce.

Aby udowodnić, że skutecznie nauczyliśmy się piosenek w języku angielskim i niemieckim, zaprezentujemy je na forum szkoły. Podczas trwania projektu przygotowaliśmy również specjalną atrakcję. W przedstawieniu pt. „Noch einmal dasselbe” (=Jeszcze raz to samo) uświadomimy uczniom naszej szkoły, jakie konsekwencje ma brak znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Już teraz zapraszam na nasze przedstawienie, które zaprezentujemy w kolejnym roku szkolnym i polecam oczywiście naukę języków obcych przez słuchanie piosenek!

Szymon Kozłowski, klasa Ib

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720