Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi 2016

Drukuj
Utworzono: piątek, 17, czerwiec 2016 Super User

14 czerwca 2016 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku miały miejsce wojewódzkie obchody Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi. W czasie uroczystości, z udziałem między innymi wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, zostały wręczone odznaczenia państwowe. Ponadto zasłużone osoby oraz instytucje otrzymały: Złote Krople, Kryształowe Dyplomy, Pamiątkowe Medale dla Dawców z bardzo dużym litrażem oraz dyplomy i podziękowania dla osób zaangażowanych w propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa.

Wśród uhonorowanych było nasze liceum, które otrzymało Złotą Kroplę - nagrodę specjalną Dyrektora RCKiK w Białymstoku. Na ten sukces złożyła się ofiarność wszystkich naszych uczniów, którzy systematycznie od lat honorowo dzielą się cząstką siebie.

Nie byłoby szkolnych akcji, gdyby nie życzliwość i pomoc pracowników łomżyńskiego oddziału RCKiK. Ekipa, która zwykle gości w naszej szkole 3-4 razy w roku sprawia, że każdy uczeń-dawca bezpiecznie i profesjonalnie jest obsłużony.

Za to wszystko honorowym dawcom, pracownikom łomżyńskiego oddziału serdecznie dziękujemy.

Sławomira Głasek

Gościmy

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720