Ogólnopolska akcja Jak nie czytam, jak czytam w naszej bibliotece szkolnej

Drukuj
Utworzono: wtorek, 14, czerwiec 2016 Super User

10 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Każdy mógł przynieść swoją ulubioną książkę lub wypożyczyć ją w bibliotece. Celem spotkania było przede wszystkim zachęcenie młodzieży do czytania książek i pokazanie tym, którzy nie czytają, że to nie jest czynność niemodna, nudna czy też wstydliwa. Jak napisała Wisława Szymborska: „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła.” Książki pobudzają naszą wyobraźnię, dzięki czemu możemy się przy tym również wspaniale bawić. Jeśli lektura jest ciekawa, to nie potrzebujemy innych dodatkowych zajęć, chcemy ją po prostu jak najszybciej przeczytać i dowiedzieć się, jak się zakończy.

W trakcie akcji Jak nie czytam, jak czytam, obok, za oknem rozgrywał się turniej tenisa ziemnego, który był wspaniałą ucztą dla ciała, a my ucztowaliśmy duchowo, chłonąc swoje ulubione lektury. Aż trudno nie pokusić się o stwierdzenie, że: „Czytanie dla umysłu jest tym, czym gimnastyka dla ciała.”

Co czytali uczniowie? Czy warto czytać? Jakie wrażenia zostały po akcji Jak nie czytam, jak czytam?

„Akcja mi się podobała i wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Miała ona na celu pokazanie, że młodzież w Polsce czyta książki i cel ten osiągnęła. Każdy wybrał swoja ulubioną książkę, ja sama wzięłam pierwszą lepszą z półki i zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie. Czytając To ty mnie ocalisz Jasindy Wilder, nie sądziłam, że romans może mieć tak rozbudowaną fabułę i wiele ciekawych wątków. Chętnie przeczytam kolejną książkę nie tylko na takiej akcji czytania.” Magda

„Według mnie z całą pewnością warto czytać. Czytanie sprawia, że człowiek staje się inteligentniejszy. Na pewno też pobudza ono naszą wyobraźnię, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej kojarzyć fakty, a to ułatwia nam naukę. Akcja wywarła na mnie dobre wrażenie. Po książkę sięgnę na pewno nie tylko podczas takich akcji.” Bogusia

„Według badań 63% Polaków nie czyta książek - dla mnie jest to nie do wyobrażenia, bo przecież bez czytania nie da się funkcjonować. Na akcji czytałam swoja ulubioną książkę Hopeless Colleen Hoover, w której poruszone są różne problemy – problemy szczególnie ważne dla młodzieży. Z nimi borykają się młodzi ludzie każdego dnia. Poprzez takie akcje pokazujemy, że czytamy więcej i że to w nas jest największa nadzieja.” Kasia

Mamy nadzieję, że takie akcje jeszcze nieraz będą organizowane w naszej szkole, bo przecież bez czytania nie można żyć!

Dorota (IIg)

Gościmy

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720