Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 13, czerwiec 2016 Super User

10 maja 2016 r. w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS nasze liceum reprezentowała Anna Jankowska z klasy IId.

Organizatorem olimpiady była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. Przypomnijmy, że uczennica zanim dotarła do finału, musiała pokonać rywali w naszej szkole, następnie na etapie powiatowym, skąd jako jedna z trzech reprezentowała powiat łomżyński w finale wojewódzkim. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 42 spośród 11 365 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.

Finał odbył się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Mickiewicza 3 w Białymstoku. Laureaci zmagali się z trzydziestoma pytaniami dotyczącymi medycznych i psychospołecznych aspektów HIV/AIDS. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki.

Celem olimpiady jest między innymi poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Ania taką wiedzę zdobyła. Uzyskany wynik uplasował ją w połowie stawki.

Gratulujemy udziału w finale olimpiady.

Sławomira Głasek

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720