Mazurskie Marzenie

Utworzono: czwartek, 09, czerwiec 2016 Super User

W dniach 30 maja – 3 czerwca 2016 r. trzydziestoosobowa grupa młodzieży naszego liceum wraz z opiekunami: (p. Katarzyną Gryczewską, p. Sławomirą Głasek, p. Arturem Proniewskim i p. Tomaszem Waldzińskim) uczestniczyła w obozie sportowym Z rakietą po zdrowie w hotelu Mazurskie Marzenie w Januszkowie. Wyjazd realizowany był w ramach programu profilaktycznego Wasze wybory, który dofinansowany był z Urzędu Miasta Łomża w zakresie Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2016 r.

Finansowe wsparcie otrzymaliśmy również od Rady Rodziców i UKS RETURN, za co serdecznie dziękujemy.

W ramach obozu młodzież miała spotkania o charakterze socjoterapeutycznym, naukę języka angielskiego i zajęcia sportowe z naciskiem na tenis ziemny. Organizatorom zależało, by młodzież uczestnicząca w obozie dostrzegła, że dobra zabawa, miłe spędzanie wolnego czasu, budowanie relacji może odbywać się na trzeźwo.

Na zakończenie odbył się turniej tenisowy, w którym udział wzięli wszyscy zainteresowani. Oto wyniki:

• I miejsce: Anita Bikowska z klasy Ia
  • II miejsce: Michał Dęby z klasy IIa
  • III miejsce: Angelo Miller z klasy IIa
  • IV miejsce: Paweł Kwiatkowski z klasy Ia

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zobaczmy, jakie są relacje uczestników obozu.

Pierwsze wrażenie po długiej, ale zaskakująco przyjemnej podróży było bardzo pozytywne. Hotel Mazurskie Marzenie w zupełności spełnił oczekiwania, a uczniowie zmęczeni podróżą zasnęli w ekskluzywnych pokojach, wsłuchując się w nocne rechotanie żab i innych stworzeń.

Każdy dzień zaczynał się poranną zaprawą, na którą wszyscy stawiali się punktualnie i bez marudzenia biegaliśmy. Lekcje języka angielskiego i zajęcia z panią pedagog nie tylko edukowały, ale też integrowały uczestników obozu i dostarczały świetnej zabawy. Jednak już od samego rana nikt nie mógł doczekać się treningów tenisa, które były okazją do nauki nowej dyscypliny sportu i złapania letniego słońca.

W czasie wolnym wszyscy mogliśmy popływać w malowniczo położonym jeziorze Kownatki. Wyjazd zakończyło ognisko i rozegrany przez uczniów turniej.

Tegoroczny obóz przyniósł nam wiele ruchu, dobrej zabawy, niezapomnianych wrażeń i znajomości, które pozostaną do końca liceum i być może dłużej.

Ola Śmiechowska (Ie)

Przygotowała: Sławomira Głasek