Warsztaty z biologii i chemii na Uniwersytecie w Białymstoku

Utworzono: wtorek, 24, maj 2016 Super User

18 maja 2016 r. uczniowie klas medycznych: IId i IIe razem z opiekunami p. B. Zyskowską, p. B. Hryniewicz, p. I. Dąbrowską i p. G. Sobiszek wyjechali do Białegostoku na zajęcia warsztatowe na Wydział Biologiczno–Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku.

W pierwszej kolejności zwiedzaliśmy Akcent – ZOO, mogliśmy zobaczyć tam m.in.: niedźwiedzie, żbiki, bażanty, łabędzie, dziki, żubry oraz wilki. Potem wyruszyliśmy na Uniwersytet, by najpierw wysłuchać wykładu pt. Czy jesteśmy bezbronni wobec współczesnej epidemiologii?.

Następnie podzieliliśmy się na grupy, w których odbywały się zajęcia ćwiczeniowe w laboratoriach. Uczennice z klasy IIe wzięły udział w zajęciach: Metale ciężkie i ich toksyczność oraz Zobaczyć mutacje, a uczniowie klasy IId: Biominerały wapniowe oraz Z anteną w lesie – warsztaty z telemetrii.

Dzięki tym zajęciom mieliśmy możliwość wykonania doświadczeń laboratoryjnych, których nie możemy wykonać w szkole. Zdobyliśmy także wiele cennych informacji z dziedziny biologii i chemii.

B. Zyskowska i B. Hryniewicz