Zwycięstwo w wojewódzkim etapie konkursu Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w wieku XX

Utworzono: środa, 04, maj 2016 Super User

„Utracone dziedzictwo – losy ziemian w XX wieku” to ogólnopolski projekt edukacyjny współorganizowany przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, Małopolskie Kuratorium Oświatowe w Krakowie, a także Oddziałowe Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie oraz Gdańsku. Jego tematyka  koncentruje się wokół dziejów ziemiaństwa polskiego do zakończenia II wojny światowej.

Jednym z elementów projektu jest konkurs adresowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z terenów całej Polski. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę w formie  pisemnej lub multimedialnej. Oceniana była kreatywność, zgodność faktów historycznych oraz samodzielna praca z materiałami historycznymi (źródła pisane, fotografie i relacje świadków).

Do etapu wojewódzkiego konkursu młodzież naszej szkoły przygotowała 5 prezentacji multimedialnych na temat losów dworów i rodzin ziemiańskich z okolic Łomży. W etapie wojewódzkim  I miejsce zajął zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Aleksandra Łukasik, Paweł Kukowski, Dominik Płatuński i Adam Jakubowski, który pod kierunkiem pani Elżbiety Wiśniewskiej przygotował pracę multimedialną pt. „Losy dworów i rodziny Kisielnickich w XX wieku”.

Zwycięzcy konkursu pojadą do Krakowa na  sesję naukowo-edukacyjną, połączoną z ogólnopolskim finałem konkursu w dniu 10 czerwca 2016 roku.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Elżbieta Wiśniewska