Finał IV. Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej w Białymstoku

Drukuj
Utworzono: środa, 04, maj 2016 Super User

27 kwietnia br. w siedzibie Oddziału IPN w Białymstoku odbył się II etap IV. Regionalnego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej organizowanego przez Białostocki Oddział IPN oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

W I etapie konkursu, który przeprowadzony został 13 kwietnia, wystartowało 78 uczniów z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy If - Wanda Rybicka, Klaudia Chojnowska, Tomasz Brodowski, Maciej Kobyliński i Paweł Grabowski.

Do II etapu zakwalifikowana została najlepsza 14 uczestników, w tym gronie znaleźli się Maciej Kobyliński i Paweł Grabowski. W jury zasiedli: kpt. Czesław Chociej, Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Białystok oraz dr Jan Jerzy Milewski, dr Marcin Markiewicz i Paweł Niziołek z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku. Według słów dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku p. Barbary Bojaryn-Kazberuk, poziom merytoryczny wypowiedzi wszystkich uczestników okazał się bardzo wysoki, po długich obradach komisja ogłosiła finałowe wyniki konkursu. Po chwili reprezentacja naszej szkoły mogła cieszyć się z trzeciego miejsca, które zajął uczeń naszego liceum Paweł Grabowski.

Gratulujemy całej piątce naszych młodych historyków i liczymy, że to dopiero początek Waszej konkursowej przygody z historią.

Marcin Mikołajczyk

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720