Wyróżnienia w III Ogólnopolskim Konkursie Historycznym POLSKA… NASZA NIEPODLEGŁA

Drukuj
Utworzono: środa, 13, kwiecień 2016 Super User

www.zsbg.bialystok.pl8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku odbyła się Gala Finałowa III Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Polska...Nasza Niepodległa. 1050 lat od Chrztu Polski - 1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego.

Myślą przewodnią konkursu były słowa Wincentego Witosa: Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska. Jego celem było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia Polaków na temat dziejów Ojczyzny na przestrzeni 1050 lat - od Chrztu Polski po przełomowe wydarzenia XX i XXI wieku, krzewienie idei patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń, a także poznanie wydarzeń i postaci z przeszłości swojego regionu.

W I etapie uczniowie z wszystkich poziomów edukacyjnych wzięli udział w 5 kategoriach konkursowych: przygotowaniu pracy plastycznej, prezentacji multimedialnej/filmu, albumu/folderu/przewodnika, zestawu fotografii/kolażu zdjęć lub w teście wiedzy. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek historii: pani Mirosławy Jankowskiej i pani Elżbiety Wiśniewskiej przygotowali 5 prac plastycznych, 2 prezentacje multimedialne i 1 film. Ponadto 4 uczniów wzięło udział w teście wiedzy. Najwyżej ocenione przez jury prace zostały zakwalifikowane do etapu II – finałowego, odbywającego się w siedzibie organizatora. Łącznie w konkursie wzięło udział 1386 uczniów ze 112 placówek oświatowych (licea, gimnazja, szkoły podstawowe, przedszkola) z całej Polski. Do etapu – finałowego zakwalifikowano 341 prac.

Na uroczystej gali pani Dyrektor szkoły przywitała zaproszonych gości, laureatów, wyróżnionych uczniów, ich opiekunów i patronów konkursu. Potem nastąpiła prezentacja wyników konkursu i nagrodzonych prac oraz ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazły się prace plastyczne Doroty Bukowskiej i Martyny Bobowskiej - uczennic z kl. Ia , przygotowane pod kierunkiem pani Elżbiety Wiśniewskiej oraz plakat Dominiki Jarmuch z kl. IIf wykonany pod kierunkiem pani Mirosławy Jankowskiej.

Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody, a nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu - podziękowania i drobne upominki.

Uroczystości towarzyszyła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Udział w konkursie pozwolił uczniom naszej szkoły pogłębić i utrwalić wiedzę dotyczącą 1050 lat dziejów Ojczyzny przez pryzmat wydarzeń z przeszłości własnego regionu. Rozwinął też umiejętność poszukiwania różnych źródeł informacji o dziejach Polski i małej Ojczyzny.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.

Elżbieta Wiśniewska i Mirosława Jankowska

Gościmy

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720