Kino sferyczne rozpoczęło swoją podróż po Polsce! – było i w III LO w Łomży

Utworzono: wtorek, 22, marzec 2016 Super User

Ciekawe doświadczenie, niepowtarzalna atmosfera, wesołe konkursy, upominki, sferyczne filmy edukacyjne pod kątem 360°!!! Jak wiele niesamowitych zjawisk nas otacza i jak mało o tym wiemy...

Tak reklamuje się mobilne planetarium i rzeczywiście dostarcza dużo wrażeń. Dnia 14 marca 2016 r. w naszej szkole mieliśmy okazję obejrzeć film w kinie sferycznym. Po wejściu do sali zobaczyliśmy wielką kopułę o średnicy 5 metrów i wysokości 3 metrów i weszliśmy do jej środka.

W środku system projekcyjny za pomocą kolorów, dźwięku i pod kątem 360° przybliżył nam narodziny Ziemi i życia na niej. Zanurzyliśmy się w świat pełen tajemnic. Podziwialiśmy niepowtarzalne widoki z głębin oceanu i przestrzeni kosmicznej. Mieliśmy możliwość nie tylko oglądać, lecz również zostać uczestnikami niepowtarzalnych oraz nienamacalnych zdarzeń.

Jeden pokaz trwał około 45 minut – film połączony był  z krótkim instruktażem i konkursem. Wzięło w nim udział 190 uczniów zainteresowanych geografią, fizyką, biologią i chemią z ośmiu klas pierwszych i drugich.

Dorota Bagińska

*Naukowo udowodniono, że wypukły obraz, jak również jasne kolory, pozytywnie wpływają na ośrodkowy układ nerwowy człowieka, a także na stan fizjologiczny i emocjonalny.