Warszaty historyczne: Odkrywanie historii - śladami ziemiaństwa Małej Ojczyzny

Utworzono: wtorek, 22, marzec 2016 Super User

W ramach realizacji projektu „Utracone dziedzictwo-losy ziemian w XX wieku” 14 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty historyczne z udziałem pracowników naukowych Oddziału IPN w Białymstoku. Było to już drugie spotkanie związane z uczestnictwem uczniów w tym Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym.

Podczas warsztatów uczniowie mogli skonsultować przygotowywane przez siebie prezentacje multimedialne na temat losów dworów i rodzin ziemiańskich z okolic Łomży. Młodzież, która przez kilka tygodni badała i odkrywała historię rodów Lutosławskich, Kisielnickich, Schirmerów i Ramotowskich, po przedstawieniu efektów swoich prac z uwagą wysłuchała cennych wskazówek merytorycznych pana dra Łukasza Lubicz-Łapińskiego - eksperta w tematyce ziemiańskiej. Natomiast w kwestiach sposobu prezentacji treści i warsztatu dziennikarskiego nieocenione dla zespołów okazały się rady pana Tomasza Piotrowskiego.

Organizatorem warsztatów była nauczycielka historii - pani Elżbieta Wiśniewska.

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w konkursowych zmaganiach.

Elżbieta Wiśniewska