XVI Giełda pomysłów na życie

Utworzono: czwartek, 10, marzec 2016 Super User

08 marca 2016 r. w godzinach 10.00 – 13.30 w naszym liceum po raz szesnasty odbyła się Giełda pomysłów na życie. Po raz kolejny maturzyści, uczniowie klas II oraz młodzież z Jedwabnego, Zambrowa, Pisza i łomżyńskich szkół średnich mogła zapoznać się z ofertą 30 wyższych uczelni.

W giełdzie wzięły udział następujące uczelnie i szkoły policealne:

1. Prywatne Szkoły dla Dorosłych "Twoja - Szkoła", Licea i Szkoły Policealne dla Dorosłych w Łomży
  2. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  3. "OXFORDON" - Studia w Anglii
  4. Politechnika Białostocka, Wydział Elektryczny
  5. Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
  6. Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży
  7. Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku
  8. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, Wydział Nauk Społecznych w Giżycku
  9. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wydział Biologii i Biotechnologii, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, Wydział Matematyki i Informatyki, Biuro ds. Studenckich,
  10. Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia TWP w Łomży
  11. Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku
  12. Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego
  13. Uniwersytet w Białymstoku, Wydział Historyczno-Socjologiczny, Instytut Biologii
  14. Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  15. Akademia Morska w Gdyni
  16. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
  17. Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki
  18. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
  19. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK - oddział w Łomży
  20. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
  21. Akademicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
  22. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
  23. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Wydział Gospodarki Turystycznej w Ełku
  24. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  25. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  26. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  27. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  28. Akademia Obrony Narodowej w Warszawie
  29. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  30. Policealna Szkoła Zawodowa nr 1 w Łomży
  31. Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie
  32. Dobra Uczelnia - Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie
  33. Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku
  34. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
  35. Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Warszawie

Gościliśmy przedstawicieli

• Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży
  • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku, oddział w Łomży
  • Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży
  • Centrum Edukacji i Pracy OHP w Łomży
  • Projektu edukacyjnego „Młodzi Programiści”

Młodzież mogła spotkać się z ich doradcami zawodowymi. Uczniowie skorzystali ze wsparcia i pomocy. W czasie trwania XVI Giełdy pomysłów na życie zostały zaproponowane wykłady:

dla klas III

• Uniwersytet Warszawski Wydział Fizyki – „Co widzi kamera termowizyjna?”
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie – „Wybrane problemy promocji marketingowej usług turystycznych”
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – „O pewnym renesansowym matematycznym  pojedynku i jego konsekwencjach”
  • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach – „Wyścig zbrojeń w przyrodzie, czyli jak rośliny bronią się przed owadami”
  • Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku  - „Co by było gdybym..... ?  Odkryj swój talent”
  • Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży – „Język angielski w komunikacji – pogawędka o języku”
  • Uniwersytet w Białymstoku – „Zawód adwokata. Podstawy prawa i postępowania karnego”

dla klas II

• Politechnika Białostocka -  „Smartfony, tablety, notebooki, komputery - co robić, by mniej szkodziły naszemu zdrowiu?”
  • Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - „ Rola skóry jako narządu integrującego ze środowiskiem”
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – „ Renaturyzacja - ratunek dla rzek”
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Statystyka bez tajemnic”
  • Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku – „SIŁOWNIA UMYSŁU "Jak zwiększyć potencjał twojego mózgu? - siedem kroków do genialności na co dzień"
  • Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży – „Start up czy start down”
  • OXFORDON – studia w Anglii – „Studia w Anglii – zawody przyszłości”

Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy chcieli wesprzeć bufet:

• Państwu J. J. Karwowscy,
  • Zakładowi Mięsnemu JBB,
  • OSM Piątnica,
  • i tym anonimowym.

Szczególne podziękowania należą się zaangażowanym nauczycielom oraz klasie If z ich wychowawcą p. I. Batko, którzy w czasie trwania giełdy służyli swoją pomocą.

Organizator: Sławomira Głasek