Tak niewiele…… Wspaniała piętnastka………….

Utworzono: wtorek, 01, marzec 2016 Super User

Tak niewiele potrzeba, by dzielić się z innymi. Czasem może to być uśmiech, życzliwe słowo, gest, dany czas. Wydawałoby się, że dziś dzielenie się jest passe. Może w okresie świątecznym, przy okazji organizowanej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasze serca i portfele otwierają się chętniej. Nic bardziej mylnego.

Na jesieni do szkoły zwróciła się z prośbą nasza absolwentka, obecnie psycholog, na co dzień pracująca jako asystent rodziny  w Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży. Opowiedziała o swoich  podopiecznych rodzinach, o dzieciach, które potrzebują wsparcia i pomocy w nauce. Niestety, zakres obowiązków asystenta  nie zawsze pozwala na pochylenie się nad ich potrzebami. Zapytała, czy w naszym liceum znaleźliby się chętni do pracy, która polegałaby na  pomocy w odrabianiu lekcji. Zgłosiła się grupa młodzieży z różnych klas. Spotkali się z asystentkami z Centrum Pieczy Zastępczej, usłyszeli, do jakich trafią rodzin, na czym będzie polegała ich praca. Dziś piętnastoosobowa grupa uczniów spotyka się raz w tygodniu z dziećmi, którym pomagają w odrabianiu lekcji.

Ich bezinteresowność i zaangażowanie jest bardzo szlachetne. Tak niewiele…

Dziękuję.

ped. Sławomira Głasek