Święto Szkoły (2016)

Drukuj
Utworzono: czwartek, 18, luty 2016 Super User

14 lutego większości młodych ludzi kojarzy się z Dniem Zakochanych, jednak dla uczniów naszego liceum jest to dzień, w którym obchodzimy Święto Szkoły. To w 1998 roku, w 56 rocznicę powstania Armii Krajowej, Kurator Oświaty w Łomży, pani Helena Sutyniec nadała naszemu liceum imię Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej.

Od tej chwili, co roku, właśnie 14 lutego obchodzimy Święto Szkoły. W ten sposób akcentujemy to, że dzięki naszemu patronowi jesteśmy spadkobiercami szczytnych tradycji Polski walczącej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie można zapomnieć o przeszłości, dlatego pamiętamy szczególnie o tych, którzy ofiarowali ojczyźnie to, co najcenniejsze – własne życie. W sposób symboliczny wyrażamy naszą wdzięczność bohaterom narodowym, składając kwiaty pod tablicą pamięci narodowej oraz dedykując im uroczysty apel. Tegorocznemu montażowi słowno-muzycznemu towarzyszyło motto:

Jest w duszy polskiej ukryty zakątek,
Gdzie błądzą ciche lat umarłych cienie.

Dzięki dekoracjom przenieśliśmy się do wnętrza kawiarenki, gdzie mogliśmy wysłuchać wywiadu przeprowadzonego z „uczestniczką” dramatycznych wydarzeń wojennych, żołnierzem AK. Rozmowę wzbogaciły piosenki oraz wiersze wykonane przez przywołane z pamięci Cienie, których zadaniem było między innymi przypomnieć wszystkim, że

wolność to jest tyle,
ilu nas poległo,
i wolność to jest tyle,
ilu nas dziś żyje.

Elżbieta Kaliściak
Bożena Konopka

PS. Poprawienie jakości zdjęć: Piotr Modzelewski. Dziękujemy!

Gościmy

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720