Bezpieczeństwo młodzieży a konsekwencje prawne

Utworzono: niedziela, 17, styczeń 2016 Super User

W ramach zadań wynikających z Rządowego Programu Bezpieczna i Przyjazna Szkoła, 12 stycznia 2016 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji z Wydziału Prewencji, panem Radosławem Gumkowskim. Tematem spotkania była edukacja prawna. Zajęcia miały na celu przybliżenie młodzieży problematyki przestępstw najczęściej popełnianych przez młodocianych. Poruszana tematyka i przykłady niewłaściwych zachowań młodzieży miały sprowokować do myślenia i ustrzec przed nieprzewidzianymi konsekwencjami. Pamiętajmy:

Nieznajomość prawa nikogo nie chroni przed ponoszeniem odpowiedzialności.

Od lat łomżyńska Policja wspiera szkołę w podejmowanych działaniach wychowawczo-profilaktycznych. Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i dotychczasową współpracę.

Sławomira Głasek