Mikołajki z matematyką

Utworzono: poniedziałek, 14, grudzień 2015 Super User

7 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się Mikołajki z matematyką. Impreza miała na celu propagowanie nauki ścisłej poprzez zabawę. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas pierwszych.

Konkurs składał z kilku konkurencji, w których aktywnie uczestniczyli wszyscy obecni na sali licealiści. Pierwsza konkurencja Kalambury polegała na odgadnięciu hasła matematycznego, druga Tangramy na ułożeniu trzech figur. W dalszej kolejności licealiści udzielali odpowiedzi na Pytania logiczne, które wcześniej wylosował przedstawiciel klasy. Ostatnia konkurencja związana była z Działaniami matematycznymi na liczbach rzymskich. Do ogólnej punktacji liczyły się również te zdobyte za przygotowanie filmiku pt. Matematyka na wesoło.

Logicznemu myśleniu sprzyjał świąteczny nastrój panujący na sali. Licealistów zachęcał do umysłowego wysiłku Mikołaj wraz ze swoją świtą w postaci sympatycznych śnieżynek z klasy IIc. O muzyczną oprawę imprezy zadbał szkolny zespół złożony z chłopców z klasy IIIb, IIa i IId.

Zdaniem Jury pierwsze miejsce zdobyły klasa Ib i Ic. Ciekawe, kto za rok powtórzy ich sukces?