Szkolny Dzień Profilaktyki - Wybieram zdrowie

Utworzono: poniedziałek, 07, grudzień 2015 Super User

Od kilku lat na przełomie listopada i grudnia w naszym liceum odbywa się podsumowanie szkolnego programu profilaktycznego Wasze Wybory. W tym roku szkolnym zostało one połączone z organizacją (4 grudnia 2015 r.) Szkolnego Dnia Profilaktyki, którego hasło brzmiało - Wybieram zdrowie.

W ramach tego dnia zaproponowano młodzieży:

• udział w konkursie plastycznym,
  • godziny wychowawcze na temat zdrowego stylu życia,
  • gazetkę na temat zdrowego odżywiania,
  • udział w zdrowym quzie oraz tajemniczych smakach,
  • dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, skorzystanie ze smokolizera, badającego poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu,
  • skorzystanie z fachowej pomocy szkolnej pielęgniarki, która każdemu zainteresowanemu zmierzyła ciśnienie oraz zważyła i zbadała BIM,
  • przejście toru przeszkód w alko goglach.

Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę, że wśród licznych zagrożeń, w które może świadomie lub przypadkowo zaangażować się młody człowiek są m.in.: przemoc i agresja, uzależnienia od: narkotyków, dopalaczy, papierosów, alkoholu, jedzenia, seksu, Internetu, telefonów komórkowych, telewizji, zachowania autodestrukcyjne; zaburzenia łaknienia - anoreksja, bulimia, napadowe objadanie, samookaleczenia i próby samobójcze, subkultury młodzieżowe, sekty, grupy przestępcze.

W ramach podsumowania programu Wasze Wybory mieliśmy okazję usłyszeć sprawozdania z pracy poszczególnych grup (wycieczka krajoznawcza Na szlaku piastowskim, obóz sportowy Z rakietą po zdrowie) i przyjrzeć się pracy grupy Piosenka sposobem na naukę języków obcych. Organizatorzy nie przewidzieli, że uczestnicy zdrowego quizu i tajemniczych smaków, tak dobrze poradzą sobie z zadaniami, że nie będzie można rozstrzygnąć i wyłonić zwycięzców. Jednak udało się ogłosić zwycięzców konkursu plastycznego:

• I miejsce - klasa IIIg
  • II miejsce - klasa IIc
  • III miejsce - klasa Ia

Wszystkim klasom gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Szkolnego Dnia Profilaktyki. Serdecznie dziękujemy również przedstawicielom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży i szkolnej pielęgniarce za zaangażowanie w organizację tego dnia.

Sławomira Głasek