Wspomnienie o wyjazdach edukacyjnych

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 07, grudzień 2015 Super User

27 listopada 2015 roku w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku odbyło się spotkanie poświęcone wspomnieniom związanym w wyjazdami edukacyjnymi pod hasłem: Śladami Bohaterów.

Wyjazdy edukacyjne do miejsc pamięci są organizowane od 6 lat, wcześniej do Katynia, a obecnie na Monte Cassino. W ramach jego realizacji uczniowie naszej szkoły w 2010 roku uczestniczyli w pierwszym wyjeździe w ramach realizacji projektu edukacyjnego Katyń – w rocznicę Zbrodni. Mogliśmy oddać hołd pomordowanym polskim oficerom. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie prawie wszystkich szkół, które brały udział w wyjazdach edukacyjnych, wśród nich nasza delegacja.

Podczas spotkania odbyły się projekcje filmów z pierwszego i ostatniego wyjazdu. Zaprezentowano także prace uczniów wykonywane w ramach realizacji projektu. Wyjazdy były i są możliwe dzięki dużemu wsparciu samorządów, w przypadku naszej szkoły - ówczesnych władz miasta.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 15-lecia IPN w Białymstoku.

Mirosława Jankowska

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720