Góra Grosza 2015

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 30, listopad 2015 Super User

24 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się 16 edycja akcji Góra Grosza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Jak co roku zaangażowanie i chęć pomocy jest duże o czym świadczą coroczne sumy zebrane przez naszych uczniów.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Ta akcja nie jest tylko pomocą dzieciom, ale ma także działanie edukacyjne: uczy empatii i dobroczynności. Uczniowie poprzez swoją pomoc zachęcają także innych rówieśników do współpracy i pomocy tak niewielkim czynem.

Cieszymy się, że zainteresowanie niesieniem pomocy w naszej szkole jest tak duże. Wraz z małym groszem wrzuconym do skrzynki, uczniowie uzmysławiają sobie jaką wartość ma pieniądz i jak taki mały podarunek może pomóc bliźnim. Wielki wkład mają też nauczyciele, którzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu i chętnie wspierają uczniów, ale także edukują i pokazują, że trzeba sobie wzajemnie pomagać.

Organizatorom serdecznie dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w akcji Góra Grosza i mamy nadzieję, że w przyszłym roku to powtórzymy.

Natasza (IIf)

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720