Łomżyńska gala Święta Honorowych Krwiodawców

Drukuj
Utworzono: niedziela, 29, listopad 2015 Super User

20 listopada 2015 r. w sali widowiskowej Zespołu Szkół Katolickich odbyła się łomżyńska gala Święta Honorowych Krwiodawców, w czasie której 150 dawców zostało uhonorowanych przez władze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz wojewódzkie władze PCK. Na tę uroczystość byli też zaproszeni przedstawiciele naszego liceum: pani dyrektor Grażyna Chodnicka, p. Bogusława Hryniewicz i p. Sławomira Głasek oraz młodzież, zaangażowana w szkolne akcje honorowego krwiodawstwa.

Nasze liceum w szkolnych akcjach oddawania krwi uczestniczy od 2001 roku. Przez ostatnie 14 lat nasza pełnoletnia młodzież oddała prawie 600 litrów krwi. To wieloletnie zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli i przede wszystkim aktywnych krwiodawców zostało zauważone i uhonorowane przez organizatorów. Pani Dyrektor i aktywni  w propagowanie idei krwiodawstwa nauczyciele odebrali podczas gali  podziękowania.

Ten piątkowy wieczór był świętem wszystkich honorowych dawców i propagatorów tej bezinteresownej idei. Cieszy fakt, że dzięki postawie naszej młodzieży mogliśmy w nim uczestniczyć. To dzięki Wam, drodzy młodzi dawcy mogliśmy poczuć się potrzebni i dumni.

 Sławomira Głasek

Gościmy

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720