Zajęcia Sztuka wyboru

Utworzono: wtorek, 27, październik 2015 Super User

W ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2015 r. grupa ratowników SPR „Nadzieja” i przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Łomży z Wydziału Ruchu Drogowego – Pani Anna Mandziuk realizowali w dniach 15-26.10.2015 r. zajęcia „Sztuka wyboru”. Spotkania odbywały się we wszystkich klasach drugich i trzecich. Młodzież klas maturalnych miała uzupełnienie wcześniejszych zajęć na temat bezpieczeństwa na drodze, o treści przedstawiane przez ratowników.

Uczniowie mogli obejrzeć ciekawie przygotowany film poruszający problem odpowiedzialności udziału w ruchu drogowym po spożyciu alkoholu. Ratownicy przypomnieli, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia na drodze, jak wykonać telefon pod 112, schemat resuscytacji krążeniowo-oddechowej (co prezentowali na swoich koszulkach 30:2). W przygotowanym materiale uczniowie usłyszeli wypowiedź osoby osadzonej za nieumyślne zabicie 2 osób pod wpływem alkoholu. Chętni mogli doświadczyć, jak odbiera się rzeczywistość w alko goglach.

„Sztuka wyboru” to zajęcia, które mają zmuszać do myślenia, bowiem każdy z nas ma zawsze wybór. To od nas samych zależy, co wybierzemy.  Na tym polega sztuka wyboru, właściwego wyboru.

Dziękujemy Ratownikom i Policji za ciekawe spotkanie i współpracę z nami.

Przygotowała: Sławomira Głasek - pedagog