Wieczorek poetycki „Człowiek człowiekowi…”

Drukuj
Utworzono: środa, 21, październik 2015 Super User

Już po raz czwarty, 19 października odbył się w naszej szkole wieczorek poetycki p.t. „Człowiek człowiekowi…”, dedykowany tragicznie zmarłemu wiceprezydentowi Łomży, Krzysztofowi Choińskiemu. Spotkanie to było doskonałą okazją, aby zastanowić się nad różnymi postawami nas - ludzi. Dlaczego jeden drugiego zabija? Dlaczego musiał zginąć też ks. Jerzy Popiełuszko? Dlaczego cały czas przelewa się niewinna krew? Co sprawia, że tak często: „człowiek człowiekowi - wilkiem”? Jak żyć, by przez nas nikt nie cierpiał? Jak powstrzymać zło?

Ta ponad godzina refleksja, próba wniknięcia w głąb duszy ludzkiej uświadamia nam, że mimo tak wszechobecnego zła, nie można nie mówić o jedynej broni przeciwko niemu - Dobru. To ono ma zwyciężać, a wszyscy ci, którzy z wielką wrażliwością patrzą na drugiego człowieka, powinni tej wartości bronić, bowiem, żeby zniszczyć zło, trzeba być, mimo wszystko, dobrym, widzieć w każdym człowieku kogoś wartościowego.

Organizatorki: Lidia Choińska, Beata Chojnowska

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720