Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Drukuj
Utworzono: środa, 14, październik 2015 Super User

Życzenia pełne serdeczności, kolorowe kwiaty, pogodne uśmiechy – w tak sympatyczny sposób rozpoczęliśmy w III LO 13 października 2015 r. W tym dniu tradycyjnie odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klas I.

Zgromadzeni na sali gimnastycznej nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie wysłuchali przemówienia pani dyrektor Grażyny Chodnickiej, która krótko przypomniała historię powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz wręczyła nagrody nauczycielom wyróżniającym się w pracy. Z kolei pani Barbara Chojnowska – Przewodnicząca Rady Rodziców skierowała do pedagogów słowa wdzięczności za ciężką pracę oraz życzyła wielu sukcesów w przyszłości. Podziękowaniem za trud i poświęcenie nauczycieli były kwiaty oraz piękne zakładki do książek przygotowane przez Samorząd Uczniowski i wręczone pracownikom szkoły.

W tym dniu wysłuchaliśmy również listu pana Marka Michalaka – Rzecznika Praw Dziecka, który, przypomniał piękne słowa Janusza Korczaka: Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje - przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil… Natomiast Prezydent Miasta Łomża – pan Mariusz Chrzanowski życzył pracownikom oświaty radości i entuzjazmu w dążeniu do wytyczonych celów. Podkreślał, by praca na rzecz łomżyńskiej oświaty była źródłem zawodowej satysfakcji.

Uzupełnieniem życzeń składanych pedagogom i pracownikom szkoły był program artystyczny przygotowany przez uczniów III LO. Żeby uniknąć niebezpiecznych, pomyłek przedstawiono instrukcję rozróżniania grupy nauczycieli i uczniów. W żartobliwy sposób przypomniano, że osobnik (w szkole na ogół płci żeńskiej), który siedzi z przodu za biurkiem i coś tam mówi z mądrą miną lub przechadza się po klasie, zagląda do zeszytów i wymądrza się to na pewno jest nauczyciel. Z kolei ci, którzy: na lekcjach kręcą się, huśtają na krześle, jedzą i pija nad książkami, zeszytami, albo pod ławką, rzucają do siebie lub w siebie papierkami. No i obowiązkowo żują gumę (z braku takowej może być i gumka do ścierania, nic nie robią oprócz nieszczęśliwie znudzonej to są na pewno uczniowie.

Pedagodzy w tym dniu mogli również uczestniczyć w specjalnym pokazie mody przygotowanym z myślą o nowoczesnych nauczycielach, którzy, jak podkreślono, podążając drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej, nie mogą obyć się bez proponowanych strojów. Niezwykle oryginalne propozycje ubiorów dla matematyka, biologa, polonistki, historyka czy bibliotekarki prezentowali równie oryginalni modele. Trudno orzec, czy proponowane, nowoczesne kreacje przypadły do gustu ciału pedagogicznemu, ale na pewno wywołały pogodny uśmiech na twarzach wszystkich obecnych na akademii osób.

Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, jaki panował tego dnia w naszej szkole, udzielił się wszystkim pedagogom, pracownikom oraz uczniom III LO w Łomży.

Bożena Konopka, Elżbieta Kaliściak

Gościmy

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720