Europejski Dzień Języków Obcych

Drukuj
Utworzono: środa, 14, październik 2015 Super User

25 września 2015 r w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych. Z okazji tego święta, nasi uczniowie wraz z nauczycielkami: panią Iwoną Batko i panią Anną Klimek zorganizowali akademię.

Na wstępie, prowadzący uświadomili nas, jakie korzyści płyną ze znajomości różnych języków. Następnie przyszedł czas na humorystyczne przedstawienie teatralne uczniów kl. Ic i Ig.

Gdy I klasy rozbawiły nas swoim przedstawieniem, nie musieliśmy długo czekać aby zobaczyć Pokaz Mody Europejskiej w wykonaniu naszych uczniów: Paweł Piaścik reprezentował Rosję, Michał Cholewicki Ukrainę, Bartek Witkowski przebrał się za Niemca, a Bogumiła Kozicka i Paulina Niedźwiecka - Francję.

Po prezentacji mody, i tak już dobre humory jeszcze bardziej poprawili nam uczniowie klasy IIIc, prezentując skecz kabaretowy.

Z uśmiechem na twarzy mogliśmy przejść do konkursu wiedzy o krajach Europejskich, w którym wzięło udział 13 zawodników reprezentujących klasy II-III. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą na temat państw Europy, lecz zwycięzcą mógł zostać tylko jeden, a mianowicie - Bartek Korytkowski z klasy IIIa, który słodką nagrodę odebrał z rąk pani wicedyrektor Katarzyny Życzkowskiej.

Ostatnią częścią akademii był konkurs "Mam Talent", w którym wzięło udział 9 uczestników z klas I-III. Po pierwszym ogłoszeniu wyników był remis, ale dogrywka jednogłośnie wskazała zwyciężczynię, którą okazała się Nikola Lipska z klasy IIIe.

Dodatkowo, klasy I na ten dzień miały za zadanie przygotować plakat promujący Europejski Dzień Języków Obcych. Pomimo tego, iż wszystkie zgłoszone prace były pomysłowo i starannie wykonane, znów zwycięska mogła okazać się tylko jedna praca. Był nia plakat wykonany przez uczniów z klasy Ia. Pani Dyrektor Grażyna Chodnicka wręczyła nagrodę wygranym. Po dobrze spędzonych dwóch godzinach akademii z elementami zabawy i rywalizacji uczniowie udali się na lekcje.

Iwona Batko

Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720