Akcja Sprzątanie Świata

Utworzono: niedziela, 27, wrzesień 2015 Super User

18 września 2015 r. uczniowie klasy Idrazem z opiekunami wzięli udział w kolejnej, 22 edycji ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata.

Wyprawa-poprawa - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwrócono uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Uczniowie sprzątali od Placu Zielonego do ulicy Zjazd. Zebraną niewielką ilość śmieci pozostawili w wyznaczonym przez Urząd Miasta miejscu. Pocieszający jest fakt, iż nieczystości z każdym rokiem jest coraz mniej. Świadczy to o większej świadomości mieszkańców, którzy dbają o środowisko i wyrzucają śmieci w wyznaczonych do tego miejscach.

Sprzątanie Świata to wspaniała inicjatywa, dzięki której możemy wspólnie zadbać o środowisko. Angażujemy się w nią, ponieważ wierzymy, że to właśnie mieszkańcy planety Ziemi, są za nią odpowiedzialni.

Monika Raciborska