Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/16

Utworzono: sobota, 05, wrzesień 2015 Super User

Jeszcze wczoraj cieszyliśmy się wakacjami i letnim wypoczynkiem, dziś wkraczamy w nowy rok szkolny. Przed nami ciężka praca, pokonywanie własnych słabości, ale też nawiązywanie nowych znajomości. Tymi słowami prowadzący uroczystość powitali wszystkich zebranych w sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli i gości. Do powyższych słów odniosła się również pani dyrektor, Grażyna Chodnicka, która życzyła zarówno uczniom, jak też nauczycielom wielu sukcesów w codziennej pracy. Satysfakcji z wkładanego wysiłku życzyli także (w listach skierowanych do społeczności szkolnej) Minister Oświaty oraz Prezydent Miasta Łomża.

Chociaż pierwszy września ludziom młodym kojarzy się przede wszystkim z rozpoczęciem roku szkolnego, nie można zapomnieć o dramatycznym wydarzeniu, jakim był wybuch drugiej wojny światowej. Dlatego, zanim rozpoczęła się część artystyczna, delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą upamiętniającą bohaterów narodowych.

Chociaż już powoli lato z ptakami odchodzi i śpiew ptaków cichnie nad morzem, nad jeziorami i w lasach, nie warto się smucić, bo przecież już za niecałe 10 miesięcy… znów będą wakacje.

Bożena Konopka, Elżbieta Kaliściak