XIV Giełda pomysłów na życie

Utworzono: piątek, 14, marzec 2014 Super User

12 marca 2014 r. w godzinach 10.00-14.00 w naszym liceum odbyła się XIV Giełda pomysłów na życie. Po raz kolejny maturzyści, uczniowie klas II oraz młodzież z łomżyńskich szkół średnich mogła zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu wyższych uczelni.

W giełdzie wzięły udział następujące uczelnie:

1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy
  27. Politechnika Białostocka
  28. Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
  29. Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej
  30. Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży
  31. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

W czasie trwania XIV Giełdy pomysłów na życie zostały zaproponowane wykłady:

1. Uniwersytet Warszawski
    • Instytut Anglistyki; dr Zbigniew Możejko What language jokes tell us about language learning
    • Wydział Fizyki; doktorantka Urszula Kaźmierczak Zastosowanie fizyki w medycynie
  2. Akademia Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej
    • dr Jowita Bartczak Wyobraź sobie socjologicznie ? dlaczego warto studiować socjologię?
  3. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
    • dr hab. inż. Małgorzata Woźniak, prof. UWM Rybactwo i akwakultura jako źródło zdrowej żywności
    • dr Anna Drońska Być artystą
    • dr Jarosław Kosiorek Kopciuszek w świecie geometrii nieeuklidesowych.
  4. Studia w Anglii, Centrum Informacyjne w Polsce
    • mgr inż. Janusz Dargiewicz, Bucks New University Zawody przyszłości a studia w Anglii
  5. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
    • dr Marta Osuchowska Twoje prawa w Internecie. Ochrona tożsamości na portalach społecznościowych, aspekty prawne zakupów w Internecie
  6. Uniwersytet w Białymstoku
    • dr Janusz Waliszewski Świat niskich temperatur.
    • dr Irena Łukaszuk Kultura Rosji.
    • mgr Karol Więch Upcycling ? pomiędzy ekologią a kulturą odzysku.
  7. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
    • Sekcja studencka PTF, Młoda Farmacja Białystok Receptura apteczna ? warsztaty wykonywania recepturowych postaci leku.
  8. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
    • mgr Anna Płaczek Wiele kierunków na dobrej drodze ? oferta UMK.
  9. Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku
    • dr Eugeniusz Nikulin System bezpieczeństwa narodowego Polski w obliczu konfliktu na Ukrainie.

Gościliśmy przedstawicieli Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku oddział w Łomży, Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Młodzież mogła spotkać się z ich doradcami zawodowymi. Uczniowie chętnie korzystali z wsparcia i pomocy doradców.

Tego dnia gościliśmy również zainteresowanych uczniów z innych łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Bezpośredni kontakt z przedstawicielami tak różnorodnych uczelni był uzupełnieniem wiedzy, którą możemy odszukać w informatorach. Na ciepłe słowa zasługuje klasa Ic z wych. p. E. Aleksiewicz. Ich praca przy organizacji bufetu i stoisk została przyjęta z uznaniem przez gości.

Sławomira Głasek - pedagog

Giełda w oczach uczniów

Od najmłodszych lat wiedziałam, co chcę robić w dorosłym życiu. Dzisiejsze spotkania, między innymi z doradcą zawodowym, utwierdziły mnie w przekonaniu, że wybrałam dobrą drogę. Dzięki specjalnym testom preferencji zawodowych poznałam siebie. Wiem także, że posiadam określone cechy zawodowe do wykonywania zawodu marzeń. Chcę pomagać ludziom. Studia otwierają mi drogę kształcenia się i spełniania pasji. Podejmując decyzję zostania lekarzem, kierowałam się sercem i rozumem. Przemyślana i zgodna z samym sobą decyzja jest najodpowiedniejsza. Tyko wtedy nie będę miała wyrzutów sumienie, że wybrałam źle.

Marta Kadyszewska (IIIf)

Moim zdaniem, Giełda pomysłów na życie to bardzo dobry pomysł. To dzięki niej uczniowie mają okazję odkryć nowe uczelnie oraz zapoznać się dokładnie z ich ofertą. Przedstawiciele szkół wyższych są chętni do pomocy i rozmów, dzięki czemu można uzyskać dokładne odpowiedzi na wszystkie pytania. Jest to dobra okazja, aby wybrać kierunek studiów, jaki nas interesuje oraz porównać jego realizację w różnych miejscach. Oprócz informacji na temat prowadzonych zajęć, uczelnie oferowały również wiele atrakcji, dzięki którym w rozrywkowy sposób mogliśmy zaznajomić się z ich specjalnościami. Na pewno warto uczestniczyć w takim wydarzeniu.

Magdalena Deptuła (IIIE)

Giełda pomysłów na życie to bardzo ważne wydarzenie dla uczniów naszej szkoły, ponieważ odwiedziły nas uczelnie z całej Polski. Dzięki spotkaniom z wykładowcami i studentami mogliśmy lepiej poznać oferty wyższych szkół, do których po maturze postanowimy się wybrać. Uważam, że takie targi są bardzo dobrym pomysłem, gdyż pomagają młodym ludziom ukierunkować się na przyszłość.

Emilia Chodnik (IIIf)

Giełda na innych stronach