XIII Giełda pomysłów na życie

Utworzono: piątek, 08, marzec 2013 Super User

6 marca 2013 r. w godzinach 10.00 ? 14.00 w III LO odbyła się XIII Giełda pomysłów na życie. Po raz kolejny maturzyści, uczniowie klas II oraz młodzież z łomżyńskich szkół średnich mogła zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu wyższych uczelni. W giełdzie uczestniczyły następujące uczelnie:

1. Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce,
  2. Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży,
  3. Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku,
  22. Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia TWP w Łomży,
  23. Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie,
  24. Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku,
  25. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży + Akademicka Szkoła Policealna przy PWSIiP w Łomży,
  26. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach,
  27. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku,
  28. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
  29. Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie,
  30. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Łomży,
  31. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
  32. Collegium Masoviense Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie,
  33. Studia w Anglii.

W czasie trwania XIII Giełdy pomysłów na życie wykładowcy wyższych uczelni poprowadzili ciekawe wykłady:

1. W obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej kraju i Europy warto być menadżerem ? dr Michał Lisowski (Wyższa Szkoła Menadżerska w Białymstoku),
  2. Czy człowiek to tylko zwierzę? - ks. dr Zdzisław Kieliszek (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski),
  3. Jak rzeki ?same się oczyszczają?? - dr inż. Katarzyna Parszuto, dr inż. Krzysztof Kupren (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski),
  4. Turystyka szansą rozwoju gospodarczego samorządów terytorialnych (gmina, miasto, powiat, województwo) - dr Włodzimierz Banasik (Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie),
  5. Komiks i sztuka - dr Marek Kochanowski (Uniwersytet w Białymstoku),
  6. Ochrona konsumenta w prawie cywilnym. Wybrane zagadnienia - dr Rafał Michałowski (Uniwersytet w Białymstoku),
  7. Kłamstwo - przyzwyczajenie czy społeczna konieczność? - dr Tomasz Jurkiewicz (Państwowa Szkoła Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej),
  8. Zarządzanie kapitałem ludzkim - czyli jak być liderem. - p. Katarzyna Zagożdżon (Wyższa Szkoła Menadżerska w Warszawie),
  9. Fizyka niejedno ma imię. - prof. Andrzej Wysmołek (Uniwersytet Warszawski),
  10. Choroby odkleszczowe. - prof. dr hab. Krzysztof Zwierz, dr Renata Świerzbińska (Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia TWP w Łomży),
  11. O wspinaniu się na Mount Everest, czyli garść informacji o autoprezentacji i nieśmiałości. - dr Jolanta Rosińska-Włodarczyk (Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku),
  12. Magia kryminalistyki. - dr Mirosław Rosak (Wyższa Szkoła Agrobiznesu),
  13. Wszechstronność godna patrona - Uniwersytet Mikołaja Kopernika zaprasza. - p. Anna Płaczek (Uniwersytet Mikołaja Kopernika),

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również przedstawiciele Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku oddział w Łomży, Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Obok poznania oferty wspomnianych instytucji młodzież mogła spotkać się z ich doradcami zawodowymi. Uczniowie chętnie korzystali ze wsparcia i pomocy obecnych doradców zawodowych.

Podczas targów odbyły się pokazy umiejętności słuchaczy Akademickiej Szkoły Policealnej przy PWSZIiP w Łomży. Ciekawie prezentowało się stoisko Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie z edukacyjnym projektem ?Wesołe spotkanie z kosmetologią? oraz pokazy ratownictwa medycznego Wyższej Szkoły Zawodowej Ochrony Zdrowia TWP w Łomży. Gościliśmy także Wojskową Komendę Uzupełnień z ofertą nauki i służby wojskowej w całej Polsce.

Wszyscy nasi goście, przedstawiciele wyższych uczelni, w czasie trwania XIII Giełdy pomysłów na życie korzystali z bezpłatnego bufetu, który sponsorowany był między innymi przez Radę Rodziców, OSM Piątnica, pana Tadeusza Syski - właściciela sklepu mięsnego, pana Artura Biedrzyckiego - właściciela PH Artus-Delikatesy, pana Marka Szymańskiego - współwłaściciela TMT Sp. z o. o. ZPChr, panów Śledziewscy i Kalinowski - właścicieli Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego w Piątnicy.

Tego dnia młodzież klas I wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie.

Informacje o organizacji w naszym liceum targów edukacyjnych dotarły do sąsiedniego województwa. Na XIII Giełdę pomysłów na życie przyjechała młodzież z Zespołu Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Piszu.

Przygotowała:
Sławomira Głasek, inicjator i organizator giełdy,
pedagog w III LO w Łomży