Bezpieczne wakacje

Utworzono: wtorek, 21, czerwiec 2011 Super User

21 czerwca 2011 r. w naszym liceum odbył się dzień poświęcony bezpiecznemu wakacyjnemu wypoczynkowi. Od wielu lat w harmonogram imprez szkolnych wpisuje się impreza pod hasłem Bezpieczne wakacje. Jej celem jest uwrażliwienie młodzieży na takie wakacyjne zachowania, które będą służyły wypoczynkowi z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to mi. innymi korzystania z kąpielisk, ruchu na drodze, udziału w imprezach, dyskotekach, zawieraniu nowych znajomości, szukaniu sezonowej wakacyjnej pracy, korzystaniu z internetu, sięganiu po używki itp.

W tym roku przy organizacji tego dnia z pomocą przyszła Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja z ich opiekunem ks. Radosławem Kubłem. Ratownicy podzieleni na grupy przygotowali pokazy udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy. Poza tym każda klasa miała przygotować plakat promujące bezpieczne wakacyjne zachowania. Wszystkie klasy przygotowały ciekawe prace. Komisja wybrała trzy najciekawsze; klasy II e, I a i II g. Gratulujemy nie tylko wyróżnionym klasom.

Na koniec pokazów uczniowie klas I i II zgromadzili się na sali gimnastycznej by wysłuchać przedstawicieli:

• Komendy Miejskiej Policji w Łomży p. Ewelinę Szlesińską,
  • Straży Miejskiej w Łomży p. Bogdana Rutkowskiego

którzy w ciekawy sposób przybliżyli zagadnienia dnia Bezpieczne wakacje.

Z emocjami i podniesioną adrenaliną zakończyliśmy ten dzień, kiedy nie spodziewając się niczego, grupa ratownicza zademonstrowała w bardzo prawdopodobnej symulacji (bójka chłopców z których jeden uderzył głową o posadzkę) pokaz swoich umiejętności ratowniczych.

Dziękujemy zaproszonym gościom i wszystkim którzy pomogli przy organizacji dnia Bezpieczne wakacje. Dziękujemy młodzieży za czynny udział w imprezie, życząc spokojnych i bezpiecznych wakacji. Wracajcie cało i zdrowo 1 września 2011 r. do szkoły.

Sławomira Głasek