Utworzono: wtorek, 21, grudzień 2010 Super User

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas = czas radości, miłości i pojednania. To również chwila refleksji nad istotą świąt i moment zastanowienia nad tym, co w życiu człowieka naprawdę ważne.

Właśnie taką refleksję przekazali uczniowie wystawiający 21 grudnia 2010 r. w III Liceum Ogólnokształcącym jasełka bożonarodzeniowe. Prezentowały one trudne sprawy świata współczesnego: zagubienie w materializmie, egoizmie i relatywizmie moralnym naszych czasów.

W sposób obrazowy pokazywały różne postawy ludzi, z którymi stykamy się na co dzień: postawy naszych rodziców, dzieci, uczniów, nauczycieli, przedsiębiorców=ludzi, którym wydaje się, że żyją uczciwie, właściwie wypełniają swoje obowiązki, mają czyste sumienie.

Jasełka wystawione przez uczniów III LO pod kierunkiem nauczycieli uzmysłowiły wszystkim, że w pośpiechu dnia codziennego zapominamy o prawdziwej istocie życia i sensie Świąt Bożego Narodzienia. Niezwykłą refleksję nad światem współczesnym wzbogaciły kolędy i piosenki wykonane przez zespół muzyczny naszej szkoły.

Jasełka wprowadziły całą społeczność szkolną w niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, ale wzbudziły też refleksję nad kondycją współczesnego świata.