Młoda krew ratuje

Utworzono: piątek, 22, październik 2010 Super User

III Liceum Ogólnokształcące jest jedną ze szkół średnich w Łomży, która bierze co roku czynny udział w turnieju Młoda krew ratuje życie. Młodzież tej szkoły licznie uczestniczy w przedsięwzięciu dzieląc się przysłowiową cząstką siebie.

Ja również jestem uczennicą III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży i po raz pierwszy w życiu miałam okazję i przyjemność oddać krew. Zrobiłam to nie z myślą o sobie, ale przede wszystkim o innych ludziach, wiedziałam iż mogę pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Kiedy dowiedziałam się, ze mogę uczestniczyć w akcji nie byłam pewna czy tego chcę. Zachęcało mnie wiele osób, jednak szybko okazało się, ze odwaga i chęć pomocy innym wzięły górę nad strachem, bo tak naprawdę nie ma się czego bać.

Wiem , że mogę być dumna ze swojego postępowania i chętnie wezmę udział w kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa.

Wartą uwagi rzeczą jest to, że wśród społeczności szkolnej są osoby, które w akcji uczestniczyły po raz kolejny. Na pytanie co skłoniło ich do kolejnego oddawania krwi usłyszałam, że bezinteresowna pomoc innym ludziom. Moi koledzy i koleżanki także mają świadomość, że robią coś wielkiego, wiedzą iż oni lub ktoś z ich bliskich może kiedyś potrzebować krwi, którą się teraz dzielą. Podchodzą do tego z powagą a zarazem z uśmiechem, którym zachęcają kolejnych oczekujących.

Młodzież III LO w Łomży można bez wątpienia nazwać odważnymi ludźmi. Wszyscy jesteśmy dumni ze swojej postawy i mamy nadzieję, że grono dawców z roku na rok będzie przybywać. Niech nigdy nie zabraknie cennego skarbu jakim jest krew.

Wioleta Walewska (klasy III b)

PS. 22.10.2010 r. po raz kolejny w III LO w Łomży pełnoletnia młodzież brała udział w akcji honorowego krwiodawstwa w ramach Turnieju Młoda krew ratuje życie. Tego dnia 62 uczniów oddało 27,900 l krwi. Akcja poprzedzona była spotkaniem (20.10.2010 r.) z panem Sławomirem Kaczyńskim-przewodniczącym PCK Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa. Spotkanie jak zwykle służyło propagowaniu idei bezinteresownego honorowego krwiodawstwa.

Już 10 lat w III LO odbywają się zorganizowane akcje. Pomysłodawcą i propagatorką jest szkolny pedagog Sławomira Głasek. Cieszę się, że po raz kolejny odbyła się akcja. Na ciepłe i przychylne słowa zasługuje postawa naszej młodzieży oraz ciężka praca ekipy z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odział w Łomży. Obsłużyć w tak krótkim czasie taką ilość zainteresowanych to naprawdę duże wyzwanie.