Obóz tenisowy w Rajgrodzie

Utworzono: piątek, 08, październik 2010 Super User

Dawno, dawno temu, a dokładnie w dniach 4-8.10.2010, czyli niewiele dni wstecz, wspaniała, aczkolwiek niezbyt wielka 36-osobowa grupa uczniów III LO pod czujnym okiem jakże wspaniałych opiekunów udała się na obóz sportowy do Rajgrodu, do ośrodka Knieja.

Nasze wojaże rozpoczęły się o godzinie 17. Oczywiście wcześniej odbyły się lekcje, bo w naszej szkole dbamy o edukację, a więc zebrani na Placu Niepodległości zajęliśmy miejsca w czekającym na nas autokarze. Droga była dość długa, a po dotarciu na miejsce drzwi autobusu otworzyły się niczym puszka Pandory. Na terenie ośrodka zapanował harmider, ponieważ każdy starał się zając pokój najlepiej dostosowany do własnych potrzeb. Po burzliwym ulokowaniu się udaliśmy się na smaczny posiłek. Po kolacji znów rozległ się hałas i rozdzwoniły telefony w pokojach. Do późnej nocy oswajaliśmy się z nowym miejscem i z nowo zapoznanymi ludźmi. Następnego dnia we wtorek o 8:30 odbył się bieg przez las. Mimo niskiej temperatury nam i tak było gorąco. O 10:00 rozpoczęła się lekcja języka polskiego, na której większość i tak spała, ale wiadomo, męcząca podróż, nieprzespana noc, poranny bieg. Kolejną atrakcją był trening tenisa, siatkówki lub siłownia, a następnie resocjalizacyjne zajęcia z Panią pedagog. Podczas treningów tenisa niektórzy z nas po raz pierwszy trzymali w ręku rakietę tenisową, ale jak się okazało, gra nie sprawiała problemu. Siatkarze również mieli ogrom energii. Po wyczerpujących treningach udaliśmy się na spoczynek.

Kolejny poranek i kolejny bieg. Jak się okazało, Pan od wychowania fizycznego, a zarazem kierownik całego obozu, prawie całą trasę przebiegł sam lub z niewielką grupą ludzi, gdyż większość z nas zdążyła się już przeziębić. Tego dnia, podobnie jak poprzedniego,uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych i dydaktycznych. Natomiast środa przyniosła wiele wrażeń, bo odbył się Turniej Jednej Piłki. Ku wielkiemu zaskoczeniu jedne z pierwszych miejsc zajęły osoby, które wcześniej nie grały w tenisa, co może świadczyć o tym, że szczęście im sprzyjało. Na podium stanęli: Ola (I miejsce), Eliza (II miejsce) oraz Filip (III miejsce).

Po pełnym wrażeń i emocji turnieju udaliśmy się do pokoi. Do wczesnych godzin porannych cieszyliśmy się wygranymi naszych znajomych. W czwartkowy wieczór odbył się turniej główny. W zaciętej walce grup A i B I miejsce zajęła Agnieszka Pijanowska. Kolejną szczęściarą, która zajęła II miejsce, stając tym samym na podium, była Kasia Wiśniewska. Natomiast III miejsce i drugi medal na obozie, zdobyła Ola Wałkulska. W grupie żółtodziobów, czyli w grupie C, I miejsce, ku wielkiemu zaskoczeniu, zdobyła Mariola Sienkiewicz, którą Sor ochrzcił Szaloną Mariolką. Pokonała ona Kamila Sawickiego zajmującego II miejsce oraz Rafała Domitrza, zdobywcę miejsca III, którego, mimo choroby, humor i doskonały nastrój nigdy nie opuszczały. Natomiast w turnieju siatkarzy pierwsze miejsce zajął Filip Tchurzewski. Kolejnym szczęściarzem był Łukasz Chrzanowski, który zajął II miejsce. III miejsce zdobył Kamil Twardowski.

W piątek odbyło się zakończenie obozu. Każdy z nas otrzymał wspaniałą koszulkę, a zwycięzcy - medale! Następnie szybki obiad i na plac zajechały... busy! Autobus, którym przyjechaliśmy uciekł do Zakopanego. W dzikim popłochu spakowaliśmy się do aut i w spokoju, pełni zadumy opuściliśmy przepiękny ośrodek i pojechaliśmy do Łomży.

Tak zakończył się nasz wspaniały obóz sportowy. Niektórzy z nas odkryli na nim swoje pasje i wspaniale spędzili czas w duchu sportowej rywalizacji. Serdecznie dziękujemy opiekunom za te niezwykłe chwile. Na pewno długo zostaną one w naszej pamięci!

Młodzież uczestnicząca w obozie sportowym Rajgród 2010