Praktyczny egzamin z zakresu pierwszej pomocy

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 11, kwiecień 2011 Super User

W listopadzie 2010 r. w naszym liceum 13 osobowa grupa uczniów z klasy IIb rozpoczęła realizację Programu nauczania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - opracowanie i pilotażowe wdrożenie programów współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia - projekty konkursowe, realizowany przy udziale Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Celem projektu było zwiększenie kompetencji społecznych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (w tym uczniów z niepełnosprawnością) z zakresu rozpoznawania stanów zagrożenia zdrowia i życia oraz umiejętności szybkiego i skutecznego reagowania. Nasze Liceum było jedną z 75 szkół w Polsce, w której realizowano projekt.

Młodzież odbyła 15 godzinne szkolenie. Obejmowało ono praktyczną naukę pierwszej pomocy z wykorzystaniem dostępnych środków dydaktycznych. 11 kwietnia 2011 r. komisja w składzie p. Jadwiga Lutostańska (pielęgniarka), p. Henryk Witkowski (nauczyciel PO), p. Sławomira Głasek (pedagog, realizator programu) przeprowadziła praktyczny egzamin z zakresu pierwszej pomocy. Wszyscy z 13 osobowej grupy uczniów zaprezentowali się dobrze, zdali egzamin. Dziś są bogatsi o nowe doświadczenie i zdobytą wiedzę.

Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy i życzymy powodzenia.

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720