Poetyckie spotkanie z panem Choromańskim

Utworzono: piątek, 24, październik 2008 Super User

Nadszedł długo oczekiwany dzień 24 października 2008 r. - spotkanie poetą Ziemi Łomżyńskiej. Przygotowywaliśmy się niego z wielkim zaangażowaniem. Odświętnie przygotowana sala 24 zatraciła wygląd sali lekcyjnej. Kwiaty, lampiony, półmrok wprowadziły nas w klimat refleksji i zadumy.

Po chwili z panią Choińską do sali wszedł nasz gość - poeta, pan Jarosław Zenon Choromański. Spotkanie rozpoczęliśmy przygotowanym przez uczniów naszej szkoły montażem poetyckim Wiatrem darte z nieba. Interpretacja głosowa wierszy przygotowana przez młodzież poruszyła autora. Potem, prawie jak w rodzinie, rozpoczęła się pogawędka z poetą. My pytaliśmy o źródła inspiracji, okoliczności powstawania wierszy - pan cierpliwie odpowiadał. Prawdę powiedziawszy najbardziej dociekliwe były nasze panie profesor: pani Lidia Choińska i pani Katarzyna Życzkowska. Ich uwadze nie umknęło nic. Szczególnie mocno interesował je warsztat poetycki.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Czas podczas spotkania z poetą Ziemi łomżyńskiej minął nie wiadomo kiedy. Mamy jednak nadzieję, że po wydaniu kolejnego tomiku (już VI) jeszcze się spotkamy z p. Choromańskim.