Konkurs historyczny U wrót Europy

Utworzono: sobota, 24, luty 2007 Super User

24 lutego 2007 r. w ZSP Nr 1 w Białymstoku odbyła się IV edycja konkursu historycznego U wrót Europy.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Łukasz Sobuta i Przemysław Zabielski.

Konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych: uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Wyniki (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Łukasz Sobuta (III LO w Łomży)
  2. Rafał Urbanowicz (I LO w Suwałkach)
  3. Tomasz Siwicki (II LO w Białymstoku)

1. Rafał Kuźmicki (IV LO w Białymstoku)
  2. Daniel Elmi Asolli (II LO w Białymstoku)
  3. Przemysław Zabielski (III LO w Łomży)

Nagrody

Łukasz za I miejsce otrzymał wieżę Hi-Fi firmy Philips z odtwarzaczem MP3 ufundowaną przez NBP Oddział Okręgowy w Białymstoku oraz  podręcznik do historii i ćwiczenia źródłowe od Wydawnictwa Nowa Era.

Przemek oprócz dyplomu dostał nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Białymstoku  oraz materiały reklamowe od Wydawnictwa Nowa Era.

Gratulujemy uczniom wspaniałych wyników.

Zdjęcia pochodzą ze strony ZSP Nr 1 w Białymstoku.