Pożegnanie klas trzecich

Drukuj
Utworzono: sobota, 30, kwiecień 2005 Super User

Pamiętam jak 3 lata temu po raz pierwszy przekroczyłam próg III LO. Z emocjami rozpoczęłam naukę w tej szkole. Wszystko było nowe, a my jako pierwszy rocznik po reformie szkolnictwa przeżywaliśmy dużo dodatkowych stresów. Teraz nasza nauka dobiegła już końca. Z łezką w oku stwierdzam, że żal opuszczać mury tej szkoły. Przed nami wielkie wyzwanie - matura. - wypowiedź jednej z absolwentek naszej szkoły.

W dniu zakończenia roku szkolnego trzecich klas wszyscy uczniowie ubrani byli na galowo. Na czwartej godzinie lekcyjnej rozpoczęła się uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili nas prezydenci miasta Łomży: p. J. Brzeziński, p. K. Choiński, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Danielewicz, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz licznie przybyli rodzice absolwentów.

Uroczystość rozpoczął pan Dyrektor, który po wręczeniu świadectw wzorowym licealistom, nagród sportowcom i osobom szczególnie zasłużonym, bardzo ciepło i życzliwie podziękował abiturientom za pracę, zaangażowanie i życzył samych sukcesów na maturze i w dorosłym życiu.

Do młodzieży kilka słów skierował również pan Prezydent. W swojej mowie nawiązał do śmierci papieża Jana Pawła II. Podkreślił, że to szczególnie my - młodzi jesteśmy "wykonawcami" duchowego testamentu papieża, dlatego swoją postawą powinniśmy świadczyć o Jego i naszej wielkości. Swoją wypowiedź p. Prezydent zakończył życzeniami szczęścia w dorosłym życiu.

Na zakończenie uroczystości swój program artystyczny przedstawili uczniowie. Dla wielu z nich było to ostatnie wystąpienie na forum naszej szkoły. Wszystkich zachwyciły tańce jednego z absolwentów Daniela Choińskiego wraz z partnerką. Drugie klasy przygotowały małe upominki maturzystom - kolorowe maskotki, które rozdały nasze koleżanki. Uczniowie klas III podziękowali dyrekcji i nauczycielom za cierpliwość, wyrozumiałość i przekazaną im wiedzę i umiejętności.

My również uczestniczyłyśmy w tej uroczystości. Zauważyłyśmy, że wzruszenie było tak wielkie, iż na twarzach niektórych maturzystów pojawiły się łzy. Szkoda, że nasi starsi koledzy kończą już szkołę, bo zdążyliśmy się zaprzyjaźnić, polubić. To spotkanie uświadomiło nam, że dorosłość, a wraz z nią odpowiedzialność, zbliża się do nas dużymi krokami. Za rok to my będziemy na ich miejscu.

Z całego serca życzymy wszystkim abiturientom powodzenia na studiach!

Sylwia Rainko,
Milena Kowalska
kl.
IId

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720