Dni Kultury Uczniowskiej

Utworzono: piątek, 18, luty 2005 Super User

15 lutego 2005 r. rozpoczęły się dni kultury uczniowskiej. Tego dnia gościliśmy w naszym liceum uczniów szkoły weterynaryjnej, którzy jako pierwsi zaprezentowali nam swój talent aktorski. Przedstawili oni krótki spektakl, który miał na celu ukazanie konsekwencji spożywania alkoholu i narkotyków.

Po długich oczekiwaniach chłopcy klasy I i II zagrali kilka utworów znanych wykonawców. Koncert podobał się zarówno nauczycielom jak i uczniom. Swoim występem muzycznym oczarowali wszystkich.

Następnie klasy przeszły na trybuny aby obejrzeć mecz piłki nożnej: nauczyciele kontra uczniowie. Gra była bardzo zacięta. Już po kilku akcjach nauczyciele prowadzili 2:0.  Uczniowie rzucili się do odrabiania strat, w wyniku czego doprowadzili do wyrównania. Po przerwie nauczyciele znowu przycisnęli i ostatecznie wygrali 6:3. Pomimo naszego rozczarowania obdarowaliśmy drużynę zwycięską gromkimi brawami.

Dzień zakończył się pokazem mody przygotowanym przez klasę I. W trakcie pokazu mieliśmy również okazję skorzystać z usług gabinetu odnowy biologicznej, jak również zasmakować ciasta i wypić ciepłą kawę lub herbatę.

16 luty był kontynuacją dni kultury uczniowskiej, a zarazem ostatnim dniem wolnym od nauki. Najwcześniej ten dzień  rozpoczęły  klasy I, gdyż uczestniczyły w przedstawieniu o szkodliwości zażywania narkotyków przygotowanym przez uczennice klasy IIIe.

Następnie wszyscy mieliśmy okazje obejrzeć kilka ciekawych i zabawnych przedstawień prezentowanych przez różne klasy. W przerwie między kolejnymi przedstawieniami odbył się quiz przygotowany przez jedną z klas II, mający na celu sprawdzenie wiadomości z różnych dziedzin nauki(m.in. geografii, literatury, filmu) przedstawicieli klas I i II. Przewagą jednego punktu wygrały klasy II. Quiz był dobrą zabawą nie tylko dla uczniów biorących w nim udział, ale także dla tych, którzy kibicowali swoim rówieśnikom.

Na koniec wystąpił przed nami teatr Werbe. Aktorami biorącymi udział w spektaklu byli nasi koledzy i koleżanki z innych szkół. Przedstawienie było bardzo ciekawe, gdyż aktorzy świetnie wczuli się w grane role. Obdarowując ogromnymi brawami teatr Werbe oraz wszystkie klasy prezentujące swoje umiejętności w ciągu tych trzech dni, zakończyliśmy dni kultury uczniowskiej.

To co dobre szybko się kończy. Po trzech ciekawych i wesołych dniach kultury uczniowskiej musieliśmy powrócić do swoich codziennych obowiązków. Jak wam podobały się tegoroczne dni kultury uczniowskiej? Według nas wszyscy uczniowie włączyli się z wielkim zaangażowaniem do ich przygotowania. Odbyło się wiele przedstawień, pokazów mody, konkursów, gier i zabaw, ale naszym zdaniem najfajniejszy był występ naszego kolegi Iwa z klasy Ie. Teraz pozostało nam tylko czekać do następnego roku na kolejne dni kultury uczniowskiej. Miejmy nadzieję, że będą one równie śmieszne i niezapomniane jak te, które odbyły się w tym roku.

K. Dąbrowska i M. Zduńczyk z kl. If