Finał akcji zbierania zabawek dla dzieci

Utworzono: czwartek, 02, grudzień 2004 Super User

Dnia 2 grudnia 2004 r. zakończyła się zorganizowana w naszej szkole akcja zbierania zabawek. Tego też dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami p. Szczubełek i p. Rysiem wybrali się do œwietlicy Promyczki znajdującej się przy koœciele o. o.  Kapucynów, by przekazać zebrane zabawki. Udaliœmy się tam razem z Mikołajem.

Oczywiœście jak tylko pojawiliœmy się w œświetlicy nasze małe pociechy rzuciły się na Mikołaja, który miał na plecach ogromny worek z prezentami. Reakcja całkiem zrozumiała, w końcu kto nie lubi tego pana z białą brodą. Ale jak wiadomo Mikołaj rozdaje prezenty tylko dobrym dzieciom, więc ci, którzy mieli cośœ na sumieniu (a sporo ich było) œśpiewali piosenki by przekonać Mikołaja, że zasłużyły na drobny podarek. Wierszyki były naprawdę różne począwszy od Mikołaju, Mikołaju, co ty robisz w naszym kraju... Zgodnie z rytuałem każde dziecko miało zaszczyt usiąśœć na kolanach Mikołaja (ciekawe, czy nie bolały go póŸźniej nogi). Następnie odbył się konkurs œśpiewania kolęd. Był to udany konkurs, gdyż dzieci bardzo się starały i nawet udało im się zachęcić do wspólnego kolędowania naszego Mikołaja. Nie był to jednak koniec rozgrywek.  Zostaliœmy zaproszeni do wspólnych gier np. puzzle, Chłop, warcaby.

Wiadomo, że wszystko co dobre kiedyœś musi się skończyć. Tak więc i nasza wyprawa dobiegła końca. Było nam bardzo trudno rozstać się z dziećmi, które przywitały nas bardzo entuzjastycznie. Wszyscy wróciliœmy ze œświetlicy bardzo zadowoleni, gdyż udało nam się wywołać uœmiech na twarzach dzieci, a to jest najważniejsze.