Otrzęsiny

Utworzono: wtorek, 28, wrzesień 2004 Super User

Miał, miał, kici, kici to słowa często kierowane do nas - uczniów klas pierwszych przez starszych kolegów w dzień otrzęsin (28.09.04 r.). Nie wypowiadane były one ze złoœśliwoœcią, ale z humorem. Tak też je odbieraliœmy. Mimo wszystko tego dnia byliœmy podenerwowani, bo nie wiedzieliœmy, co przygotowały nam klasy trzecie jako zadania do wykonania.

Wszystko zaczęło się o godzinie 17:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły od krótkich prezentacji klas pierwszych. Widać było, że bardzo się oni denerwowali występem przed starszymi kolegami, bo trochę się mylili.

PóŸźniej prezentowali się trzecioklasiśœci. Koncepcja ich przedstawienia opierała się na wizji piekła. Toteż wyszli oni na scenę w odpowiednich strojach, tworząc groŸny nastrój i siejšc niepokój. Nasi starsi koledzy rozpoczęli swój występ od tańca przy rytmie współczesnych melodii. Po tym było już tylko otrząsanie...

Jednym z pierwszych zmagań było picie mleka na czas, przez wybrane osoby z widowni. Każdy pragnął być pierwszy, ale cóż nie wszyscy mogą być najlepsi. Jedna osoba nie wypiła okreœślonej ilośœci mleka, dlatego pani piekła kazała wtrącić ją do lochu.

Wiedza o III LO też się przydała. Zadaniem kolejnej grupy pierwszoklasistów, było odpowiedzenie na poszczególne pytania, dotyczące szkoły. Wywołało to niemałe zamieszanie, ale i œmiech.

Mówi się, że œśpiewanie to nic trudnego, bo œśpiewać każdy może. Okazuje się, że przy dużym audytorium nawet utalentowanym zaœśpiewanie znanej piosenki przysparza niemałe problemy. Dzięki temu wszyscy mieli kolejny powód do œśmiechu.

Przedstawienie skończyło się złożeniem przysięgi przez pierwszoklasistów zamkniętych w lochu.

Ostatnim elementem otrzęsin była dyskoteka. Wszyscy œświetnie się na niej bawili.

No cóż zabawa się już skończyła, teraz na dobre zaczęła się nauka.