Kolejna akcja charytatywna w III LO

Utworzono: czwartek, 16, wrzesień 2004 Super User

Wydarzenie jakie miało miejsce na początku września tego roku w Biesłanie, kiedy to podczas ataku na szkołę zginęło wiele dzieci, wstrząsnęło każdym. Mówiono o tym w telewizji, radiu, prasie. W związku z tą tragedią dnia 16 września samorząd naszej szkoły zorganizował charytatywny mecz piłki siatkowej: nauczyciele kontra uczniowie. Do akcji przyłączyły się wszystkie klasy I, II i III wraz z nauczycielami.

Mecz rozpoczął się krótką modlitwą za tych, którzy nie przeżyli wybuchu i za tych, którym udało się przeżyć. Poprowadził ją brat Paweł. Następnie obie drużyny rozegrały jeden z trzech setów.

W przerwie meczu (po pierwszym secie) młodzież należąca do klubu Capoera zaprezentowała nam taniec połączony z elementami walki.

Po drugim secie, kiedy niewielką przewagę nad nauczycielami mieli uczniowie, mieliśmy okazję podziwiać pokaz karate m.in. różne sposoby rozbijania płyt wapiennych.

Wynik trzeciego seta był decydujący, gdyż rozstrzygał, która drużyna wygra. Wygrali oczywiście uczniowie, co nie było wielkim zaskoczeniem dla kibiców. Po zakończeniu meczu nastąpiło uroczyste przekazanie zebranych pieniędzy (2615 zł.) na ręce dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Dzień zakończył się zwycięsko dla tych, którzy wygrali mecz, ale również dla tych, którzy z własnej woli przyłączyli się do akcji, by pomóc swoim rówieśnikom z dalekiej Osetii. Oni jeszcze przez długi czas będą wspominać tragedię z 1 września.

Karolina Dąbrowska