Śladami praw człowieka – poznajemy przeszłość, zmieniamy teraźniejszość

Dear Participants

We cannot wait to start the project. We hope that everyone will be motivated and ready to take part actively in it.

To help and make it easier for you we have created this INFOPACK. We believe that the information will be useful to you.

Poznając przeszłość, kształtujemy przyszłość

Dnia 12 czerwca 2014 roku rozpocznie się realizacja projektu ?Poznając przeszłość, kształtujemy przyszłość?. 

Jesteśmy uczniami III LO w Łomży, nasza grupa na potrzeby projektu przyjęła nazwę ?Youth Human Impact?. Istotą naszego przedsięwzięcia będzie spotkanie z naszymi rówieśnikami z Litwy. Projekt będzie realizowany w dniach 12 - 18 czerwca w Krakowie. 25 czerwca w naszej szkole ma zostać zorganizowany apel podsumowujący projekt.

Tematem projektu są prawa człowieka, rozwoju tej idei od dwudziestolecia międzywojennego do czasów współczesnych. Ważnym elementem będzie wspólne debatowanie nad ich istotą. Będziemy dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz uwagami, które nasuną się nam podczas warsztatów i zwiedzania krakowskich miejsc związanych z tą tematyką.

Pierwszego dnia będziemy zapoznawać się z naszymi litewskimi rówieśnikami oraz rozmawiać o intencjach, które nas skłoniły do wzięcia udziału w projekcie. Wieczorem zorganizowane będą zajęcia integracyjne, które pomogą lepszemu poznaniu się obu grup.

Czytaj więcej: Poznając przeszłość, kształtujemy przyszłość

Uczestnicy

Uczestnicy z Polski: ?Youth Human Impact?

  • Monika Brutkowska
  • Wiktoria Jasionowska
  • Patryk Klej
  • Laura Czamarecka
  • Krzysztof Olszewski
  • Magdalena Lutrzykowska
  • Łukasz Prusaczyk
  • Kinga Łosiewska
  • Sebastian Rydzewski
  • Tomasz Żukowski

Czytaj więcej: Uczestnicy

Manifest

Wielu ludzi mówi, że dzisiejsza młodzież nie jest kreatywna. My, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży pod opieką pana Marcina Mikołajczyka staramy się z tym polemizować.

Od dawna interesował nas problem postrzegania praw, które każdy z nas otrzymuje przez fakt samego urodzenia. Mowa oczywiście o prawach człowieka. Chcemy pokazać społeczeństwu, jak ważną rolę w świecie odgrywają prawa człowieka, dlatego opracowaliśmy projekt, którego realizacja zakłada udział młodzieży z Litwy. W projekcie weźmie udział 20 uczestników.

Grupa polskiej młodzieży (z III LO w Łomży) chce poznać zdanie litewskich rówieśników oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat praw człowieka od czasów dwudziestolecia międzywojennego aż do dziś. Miejscem realizacji projektu będzie Kraków, wielokulturowe miasto z dużymi podstawami historycznymi. Nagramy, dokumentujący realizację projektu film, zawierający relacje i przemyślenia.

Czytaj więcej: Manifest

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720